Як підготуватися до пішого походу?

Туристичні маршрути, в яких багато з нас люблять приймати участь, можуть бути самі різноманітні. Одні віддають перевагу пішохідним і велосипедним, інші — водним, треті — гірським. Цілком можливо, що вам до душі кожен з цих різновидів, це тоді означає, що ви є завзятим мандрівником, який вміє насолоджуватися життям, витягуючи з неї тільки найцікавіше.

Піші туристичні маршрути — підготовка до пішого походу

Тим, хто тільки недавно вирішив для себе відправитися в похід, радимо почати з пішого туристичного походу, який вважається одним з найдоступніших. Для першого разу ви можете обмежитися одноденним подорожжю або таким, яке включає ночівлю на турбазі. Отримавши певний досвід, тоді вже й треба переходити до наступних етапів, які розраховані на два і більше дні, але тут вже потрібна підготовка до пішого походу — вам потрібно подбати про спеціальне туристичне спорядження, яке складається з намету, рюкзака, спальника та інших, не мене важливих елементів. Звичайно, всі ці речі можна взяти напрокат, але якщо ви бажаєте, щоб туристичні маршрути стали частиною вашого життя, звичайно, краще мати свій власний комплект.

Добре якщо для піших подорожей у вас є компаньйони — друзі, колеги, родичі, однодумці, в такому випадку можливість виникнення неприємних ситуацій практично зведена до нуля, та й підготуватися до майбутнього пригоді вам буде набагато простіше. Попутників також можна знайти на різноманітних тематичних сайтах. Учасники туристичних форумів регулярно організовують піші походи, більшість людей, які приймають участь в таких походах, володіють достатнім досвідом, щоб знайти з різних непередбачених ситуацій вихід, які можуть виникнути.

Безумовно, в такому вигляді відпочинку є маса переваг, ви познайомитеся з новими людьми, знайдете новий досвід, але попередньо слід зустрітися, познайомитися з людьми, які керуватимуть походом, детально дізнатися маршрут, обговорити деталі, обов’язково візьміть контактні дані і залиште їх своїм близьким та рідним, які залишаються вдома. Коли ви самі являєтеся організатором походу, вам потрібно буде зустрітися з усіма учасниками походу, розповісти про ті обов’язки, які будуть покладені на кожного з них.

Оптимально, якщо в групі не менше чотирьох та не більше восьми чоловік — саме таке число не дозволяє нікому розслабитися і, в той же час, ніхто не буде перевантажений. На перших етапах вибирайте добре розроблені маршрути, на всьому шляху прямування повинні знаходитися туристичні покажчики.

175